Wystawa i spotkanie autorskie
Tyniec Mały 2021, Kościół p.w.Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny






Spotkaniu z miłośnikami ikon w moim rodzinnym mieście Oleśnie towarzyszyła prelekcja i wystawa. Całość uświetniona była komentarzem i życzliwym słowem Proboszcza oleskiej Parafii p.w. Bożego Ciała Waltera Lenart.
Uczestnictwo w Dniach Kultury Chrześcijańskiej w Oleśnicy to zaszczyt i przyjemność. Szczególnie cieszy zainteresowanie wydarzeniem wykazywane przez młodzież. Miło było odpowiadać na ich dociekliwe pytania i widzieć szczery podziw w oczach. :)
Wystawa prac uczestników warsztatów pisania ikon w Oleśnicy prowadzonych przez pracownię Divina.
Noc Muzeów w maju 2017 zorganizowana przez Stowarzyszenie „Grupa z Pasją” w Rewirze Twórczym we Wrocławiu przy ul.Swojczyckiej.
Inicjatywa połączyła nie tylko różne pokolenia, ale i twórców wyrażających się w różnorodny sposób artystyczny poprzez odmienne środki wyrazu oraz odbiorców otwartych na otaczający nas świat.
Tematyczna wystawa „Matka Boża - Oczekiwanie” w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w Oleśnicy. Wystawa odbyła się 26 i 27 listopada 2016 roku w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Oleśnicy.
Nocna wystawa ikon i warsztatu w czasie Nocy Muzeów w Oleśnie 14 maja 2016. Temat zainteresował i starszych i młodszych. Był wykład, prezentacja, ogladanie i dużo pytań o warsztat i metody tworzenia ikon.
Mój wkład w inaugurację roku Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu.
Mini wystawa 16.01.2016 u Redemptorystów we Wrocławiu - Parafia Najświętszej Marii Panny Pocieszenia na ul.Wittiga.
13 grudnia 2015 roku w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej we Wrocławiu przy ul.Tatarakowej 1 odbyła się wystawa 35 ikon i malarstwa sakralnego mojego autorstwa.
Prace te to dorobek ostatnich 5 lat.
Na wystawie można też było zobaczyć mini warsztat ikonograficzny i poczytać o tym jaka jest historia ikon, techniki i zasady ich wykonywania, symbolika czy teologia ikony.
22-23-go sierpnia 2015 w XVIII-wiecznym Kościele Św.Patryka w Edynburgu w Szkocji odbyła się wystawa ikon mojego autorstwa.
Kościół mieści się w sercu Starego Miasta w Edynburgu (40 High ST.Edinburgh EH1 1TQ) i jest prężnie działającym ośrodkiem kultu religijnego zrzeszającym liczną wspólnotę.
W Kościele Św.Patryka znajduje się kaplica Margaret Sinclear, urodzonej w Edynburgu w 1900 roku zakonnicy, która całe swoje życie poświęciła pomocy innym, pracy i służbie Bogu.
Wystawa moich ikon odbywała się w trakcie trwania corocznego miesięcznego festiwalu sztuki w Edynburgu „Just Festiwal”. Jest to wspólna nazwa kilku odrębnych festiwali, oferujących podczas niemal całego sierpnia, ponad 300 sztuk teatralnych, wystaw, przedstawień muzycznych, tanecznych, warsztatów itp. Idea „Just Festiwalu” to dialog międzykulturowy i przełamywanie barier w rozwoju społeczności i indywidualnego człowieka.
Wystawa 28 ikon mojego autorstwa odbyła się w dniach 23-25 maja w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku, ul. Jana Pawła II 7.
Prezentowane ikony przedstawiały różną tematykę - od ikon Chrystusa i Matki Bożej, poprzez ikony świętych i patronów, Aniołów, aż do rozbudowanych ikon świątecznych, czyli tzw. Prazdników.
Wystawa zbiorowa „MADONNY” odbyła się w ODSK „Piast”, ul.Rękodzielnicza 1 we Wrocławiu.
Trwała od 8 do 28 grudnia 2014.
Na wystawie można było podziwiać prace kilkunastu artystów wykonane różnymi technikami. Były to między innymi ikony, obrazy olejne, prace z suszonych kwiatów i liści, prace wykonane z materiału pokrywanego farbą, tak, aby tworzyły rodzaj płaskorzeźby i niezwykle pracochłonne prace wykonane techniką imitującą mozaiki.
Wernisaż wystawy odbył się 7-go grudnia 2014 i uświetniony był występami młodych artystów i chóru działającego w ODSK „Piast” we Wrocławiu. Całość prowadziła kierownik ośrodka pani Jolanta Macała.
Wystawa odbyła się w Muzeum Regionalnym w Oleśnie, ul.Jaronia 7 (boczna od Rynku).
Wystawa trwała od 19 lipca do 26 września 2014.
Na wystawie można było zobaczyć kopie ikon znanych mistrzów, a także mniej znane prace.
Zbiorowa wystawa malowanego jedwabiu
w ODSK Piast we Wrocławiu,
przy ul. Rękodzielniczej 1.
Osoby pracujące w ramach pracowni malowanego jedwabiu Bożeny Milewskiej przedstawiły swoje prace inspirowane przyrodą, ogrodami i kwiatami.
Wiosenna aura i pierwsze, ciepłe promienie wiosennego słońca dodawały jej uroku
i radości.
Zbiorowa wystawa malowanego jedwabiu w Klubie
4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu
przy ul.Pretficza 24.
W wystawie wzięło udział 18 kobiet skupionych wokół pracowni malowanego jedwabiu Bożeny Milewskiej
z Wrocławia.
Miałam przyjemność brać w niej udział.
Obrazy inspirowane były twórczością wielkich mistrzów malarstwa lub przedstawiały własne projekty.
Było bajecznie kolorowo.